Bob Kartous o výchově a vzdělání v digitálním světě

Bob Kartous o výchově a vzdělání v digitálním světě

Bob Kartous je vedoucím komunikace a analýzy vzdělávací politiky ve společnosti EDUin. Také je mluvčím Českých elfů, aktivistické skupiny bojující proti šíření dezinformací v českém kyberprostoru. Dlouhodobě publikuje v řadě českých médií, ve kterých komentuje aktuální dění v české společnosti.

Rozhovor můžete jednoduše poslouchat na vašem telefonu v těchto aplikacíchPoslechněte si v aplikaci

V rozhovoru uslyšíte:

  • řadu zajímavých informací o vzdělávání
  • postřehy o výchově
  • trendy ve vlivu technologií na životy nejen našich dětí, ale i na životy naše
  • jak nás proměňuje naše digitální sféra
  • jak se naučit efektivně využívat soutěživost
  • co nejcennějšího můžeme dát svým dětem pro jejich budoucnost
  • jak se dnes “vyrábějí“ a konzumují informace
  • o chybách v rodičovství a jak dělat chyby “správně“
  • na co cílí a jak fungují dezinformační kampaně

O epizodě

Do podcastu Proti Proudu přijal pozvání Bob Kartous. Bob svými aktivitami demonstruje, jak má vypadat konstruktivní vybočování z řad konformity a se svými názory jde často a veřejně proti proudu. Věnuje se (nejen) otázkám budoucnosti vzdělávání, například jestli technologie přemění další generace dětí na nový druh. Zároveň se zaobírá tím, jak upravovat vzdělávácí systém aby držel krok s tlakem současných a budoucích změn.
Schopnost našeho hosta samostatně a kriticky myslet ve mně zanechala dojem o tom, jak důležité je pokládat správné otázky. Soustředění se na nosné otázky ve vzdělávání poskytuje vhled nejen do současného vzdělávácího systému a života dětí, ale i do aktuálních problémů, se kterými se většina z nás běžně potýká. Ať už jde o proměny naší pozornosti, které s sebou přinesl internet a rozvoj technologií nebo o balancování digitálního a reálného života.
Nezůstáváme jen u výchovy a vzdělávání. Bavíme se o tom, jak se soustředit na to, co je pro nás doopravdy důležité, také o digitální sféře a jejím vlivu na náš život. Na závěr se dostaneme i k problematice dezinformací, jak mohou rozkládat společnost zevnitř a jak se s nimi dá bojovat.

Zajímavé odkazy a epizody

Partnerem podcastu je

Keboola – Keboola vyvíjí cloudovou platformu na zpracování dat, díky které budete moci zpracovávat všechna Vaše data z externích i interních firemních datových zdrojů jednoduše a na jednom místě. Jestli Vás zajímá, jak pracovat s daty v dnešním byznysovém světě, poslechtěte si podcast DataCast

Sledujte nás na sociálních sítích

Facebook  Instagram  Youtube 

Vybrané rozhovory