Jak Čupr a Havryluk budují Rohlík.cz a Alza.cz

Jak Čupr a Havryluk budují Rohlík.cz a Alza.cz

Do dalšího dílu podcastu Proti Proudu přijali pozvání Tomáš Čupr, CEO Rohlik.cz a Tomáš Havryluk, místopředseda představenstva Alza.cz. Tento díl vám dá nahlédnout do zákulisí budovatelů úspěšných českých firem – Alza.cz a Rohlik.cz.

Rozhovor můžete jednoduše poslouchat na vašem telefonu v těchto aplikacíchPoslechněte si v aplikaci

V rozhovoru uslyšíte:

  • o ambicích a budovatelském mindsetu 
  • proč se nesnažit rozumět všemu 
  • co mají Alza a Rohlík společného 
  • jak si pokládat správné otázky a měnit modus operandi 
  • jaká čísla ve svých firmách sledují

O epizodě

Měl jsem unikátní možnost získat a zprostředkovat vhled do myslí špičkových podnikatelů, a tak jsem chtěl tento podcast zaměřit na byznys. Podcast je sice o podnikání, ale o něco více je o mindsetu inovátorů, vizionářů a budovatelů, kteří nemají ve své mysli koncept „ne” a na jazyku výmluvy. Jestli vás byznys nezajímá, tak si stejně nenechte tento díl ujít.

Jak poznat, kdy jste v moc velkém detailu? Micromanagement je pastí pro vedení firem, ale nejen pro ně. Pokud chcete měnit sebe, své okolí nebo své rutiny, tak musíte být schopni pohybovat se na správné hladině detailu. Pro podnícení pozitivních změn Tomášové zmiňují další cenné nástroje – jako je neustálá změna modu operandi – tedy způsobu, jakým věci děláme. V poslední části podcastu řešíme, jak přemýšlí o své psychické a fyzické kondici a jak se udržují na vrcholu. Uslyšíte také, jak přemýšlí o svém času a jak si jej organizují.

A co byznysové know-how? Dozvíte se, jaké manažerské styly fungují, jak efektivně přemýšlet o egu ve vztahu k podnikání a jak dnes Tomášové přemýšlí o konkurenci. Uslyšíte, jak přemýšlejí o dlouhodobém růstu a proč je důležité zabývat se futurismem a často si představovat, jaký bude svět za pět, deset nebo dvacet let. Povídáme si o damage control, riziku zpohodlnění a možných negativnich aspektech nadměrné loajality ke svým zaměstnancům.

Partnerem podcastu jsou

American Academy – Síť mezinárodních základních a středních škol v Praze, Brně a Bratislavě. Projektová výuka, zahraniční učitelé a studium pouze v angličtině.

Heuréka podcast Tomáše Bravermana – Zajímavý byznysový podcast CEO Heuréky Tomáše Bravermana. Zkuste si poslechnout některý z nových dílů.

Sledujte nás na sociálních sítích

Facebook  Instagram  Youtube 

Vybrané rozhovory