Eliška Podzimková o kreativitě, uměleckých profesích a práci v USA

Eliška Podzimková o kreativitě, uměleckých profesích a práci v USA

Eliška Podzimková je česká fotografka, ilustrátorka a animátorka. V roce 2014 absolvovala Filmovou Akademii Miroslava Ondříčka v Písku obor animované tvorby. Proslavil ji instagramový účet AnimateNY, na kterém dokreslovala ilustrace do fotografií New Yorku.

Rozhovor můžete jednoduše poslouchat na vašem telefonu v těchto aplikacíchPoslechněte si v aplikaci

V rozhovoru uslyšíte:

  • Jaké byly její začátky
  • Co by doporučila mladým umělcům
  • Jak moc je užitečný Instagram pro umělce
  • Jaký je život a práce v USA
  • Co je projekt Plešouni
  • a jak ho můžete podpořit i vy

O epizodě

V roce 2014 absolvovala Filmovou Akademii Miroslava Ondříčka v Písku obor animované tvorby. Proslavil ji instagramový účet AnimateNY, na kterém dokreslovala ilustrace do fotografií New Yorku.

Eliška žila a pracovala v New Yorku jako specialista pro marketingový obsah na New York Film Academy. K jejím zahraničním pracovním úspěchům patří video a dokreslené ilustrace pro světově známého kuchaře Jamieho Olivera nebo ilustrace pro americký Vogue magazín.

V lednu 2016 se Eliška Podzimková přestěhovala zpět do České republiky, kde ji vyšla rubrika Dokreslené Česko pro internetový portál iDnes a vznikla spolupráce s Tomášem Klusem na jeho turné Recyklus. Spolupracuje také s organizací Můj Nový Život, která pomáhá dětem s onkologickým onemocněním. I tím si Eliška sama prošla, když jí byl v 16 letech diagnostikován Hodgkinův lymfom.

Zajímavé odkazy a epizody

Partnerem podcastu je

Slow-fashion e-shop COPE – Nabízí neotřelé evropské značky, pro které je kvalita stejně důležitá jako odpovědnost k přírodě. Použijte kód PROTIPROUDU pro 20% slevu.

Sledujte nás na sociálních sítích

Facebook  Instagram  Youtube 

Vybrané rozhovory