Filip Molčan o sociálním podnikání a životě na vesnici

Filip Molčan o sociálním podnikání a životě na vesnici

Filip Molčan je podnikatel, který má za sebou úctyhodnou řadu úspěšných projektů. Jeho vlajkovou lodí je podnik Good Sailors, který má sociální přesah jako skoro vše, co Filip dělá. Filip byl zařazen do žebříčku 100 největších inovátorů v Evropě. Všechny své aktivity řídí už přes deset let z roubenky v Českém Švýcarsku, kde je zároveň strážcem národního parku.

Rozhovor můžete jednoduše poslouchat na vašem telefonu v těchto aplikacíchPoslechněte si v aplikaci

V rozhovoru uslyšíte:

  • jak na digitální detox
  • jak plánovat svůj čas
  • o turismu jeho budoucnosti
  • jak říkat ne
  • co pro našeho hosta znamená inovace
  • jak se vyhnout zbytečným schůzkám

O epizodě

V další epizodě podcastu Proti Proudu uslyšíte rozhovor s Filipem Molčanem. Filip je fascinující host, který dokáže kombinovat zdánlivě protikladné vlastnosti v jedné osobě. Je to úspěšný podnikatel, který řídí své projekty z Doubice, vesnice na severu Čech. V rozhovoru mluvíme o tom, jak se dostal do Silicon Valley, co se tam naučil a v čem to změnilo jeho přístup k podnikání. U podnikání se v rozhovoru zdržíme. Mluvíme o budoucnosti podnikání a o tom, jak se v Česku změnilo za dobu co podniká. Taky probereme, jak podnikat na vesnici a jak se nevzdát šance na úspěch, když člověk zrovna nechce žít ve velkém městě. Dostane se i na důležitost vytrvalosti a motivace v podnikání a taky jak poznat, kdy něco skončit a neutápět další energii.

Filip zvládá řadu aktivit, které by vydaly minimálně na dva různé životy. V podcastu se pustíme do toho, co mu umožňuje zvládat tolik věcí najednou. Bavíme se o plánování času, stanovování priorit a o minimalizování aktivit, které pro nás nemají žádnou přidanou hodnotu. Filip působí jako člověk, který přesně ví, co od života chce. Taky na to v této epizodě přijde řeč. Jak zjistit, co v životě opravdu chceme a jak se tomu věnovat?

Zajímavé odkazy a epizody

Partnery podcastu jsou

Keboola – Keboola vyvíjí cloudovou platformu na zpracování dat, díky které budete moci zpracovávat všechna Vaše data z externích i interních firemních datových zdrojů jednoduše a na jednom místě. Jestli Vás zajímá, jak pracovat s daty v dnešním byznysovém světě, poslechtěte si podcast DataCast!

Zážitky.cz – Zážitky.cz je server, nabízející vybrané zážitky. Ať už vás baví adrenalin, gastronomie, relax nebo poznávání, zde to najdete. Jejich unikátní novinkou je pak létání ve větrném tunelu s VR brýlemi. Jako posluchač Proti Proudu máte slevu 200Kč za kombinovaný balíček létání s a bez VR brýlí. Stačí zadat slevový kód PROTIPROUDU.

Sledujte nás na sociálních sítích

Facebook  Instagram  Youtube 

Vybrané rozhovory