Filip Říha: Život je pro mě hrou. Možná žijeme v simulaci, ale můžeme si to užít.

Filip Říha: Život je pro mě hrou. Možná žijeme v simulaci, ale můžeme si to užít.

Filip Říha tvořil projekty Freshbedýnky, Mladý kokos a momentálně buduje Wild & Coco. V rozhovoru probereme jak zlepšit svoje tělo a mysl, jak přistupovat k životu a najít jeho smysl.

Rozhovor můžete jednoduše poslouchat na vašem telefonu v těchto aplikacíchPoslechněte si v aplikaci

V rozhovoru uslyšíte:

  • jak ovládat svůj mozek
  • jak Filip objevil sílu kokosu
  • jak vypadá týden ve tmě
  • jak najít své poslání

O epizodě

Filip za sebou měl standardní a také úspěšný šplh po kariérním žebříčku – práce v McKenzie, v ČEZu a eventuálně i vlastní podnikání s projektem Freshbedýnky. „Život je jako hra”, a objektivně vzato hrál Filip velmi úspěšnou hru. Po zkušenosti s psychodelickou žábou Bufo Alvarius Filip pochopil, že nechce život tolik hrát, ale chce si vlastní život designovat.

Psychadelická zkušenost byla pro Filipa zásadní a přivedla ho k experimentování s vlastním tělem a myslí. V rozhovoru uslyšíte, jak se snaží Filip optimalizovat svůj mozek – výživou, pohybem i vzděláním u osobností jako je Joe Dispenza. Experimentovat se svým mozkem můžeme všichni. Filip v rozhovoru popisuje, jak jeho první psychodelické zkušenosti nebyly spojeny s psychoaktivními látkami, ale s otužováním. Ostatně mozek se umí sám báječně sjet, umí si vyprodukovat DMT, derivát jedu žáby Bufo Alvarius, který je známý jako nejsilnější psychedelikum na světě. Dle Filipovy zkušenosti je tma dobrým podnětem pro objevování možností vlastního mozku. Sám si zažil po dobu 7 dní terapii tmou a i to tom v podcastu uslyšíte.

Náš mozek zásadně ovlivňuje náš „druhý mozek”, mikrobiom. Jak se starat o svůj mikrobiom? Je to poměrně snadné: málo cukru a hodně vlákniny. Kromě toho, Filipova rutina zahrnuje otužování, fermentované produkty, které i v rámci vlastní firmy produkuje, a dobrý spánek. Ostatně balanc mezi pozitivním stresem a relaxací je klíčový. Většina z nás ale neumí relaxovat, tak se v rozhovoru chvíli zdržíme u tipů a kroků na dobrou relaxaci. Asi vás tak nepřekvapí, že se v rozhovoru věnujeme i tématu longevity – dlouhověkosti. Kromě běžných „hacků” Filip zkoušel i méně tradiční metody pro optimalizaci zdraví a zajištění dlouhověkosti, třeba jako je pití vlastní moči; jak chutná a v čem pomáhá? Poslechněte si novou epizodu s Filipem Říhou.

Zajímavé odkazy a epizody

Podcast můžete podpořit na Patreonu nebo HeroHero.

Díky tomu získáte podcast dříve a bez reklam. Pokud byste se chtěli stát partnery Proti Proudu, mrkněte zde.

Sledujte nás na sociálních sítích

Facebook  Instagram  Youtube 

Vybrané rozhovory