Jakub Nešetřil pomáhá budovat lepší Česko s projektem Česko.Digital

Jakub Nešetřil pomáhá budovat lepší Česko s projektem Česko.Digital

Jakub Nešetřil je jedním z nejúspěšnějších podnikatelů v IT v Čechách. Vybudoval a poté v roce 2017 prodal startup Apiary do světového gigantu Oracle, kde následně zastával post viceprezidenta produktového vývoje. Dnes Jakub stojí za Česko.Digital, které si klade za cíl propojovat IT a státní i nestátní organizace s jednotným, společným cílem – pomáhat Česku být lepším místem k životu.

Rozhovor můžete jednoduše poslouchat na vašem telefonu v těchto aplikacíchPoslechněte si v aplikaci

V rozhovoru uslyšíte:

  • Jakou roli hraje společnost při poptávce ke státu na to, aby byl efektivnější a moderní
  • Proč stát, který chce inovovat, musí být schopný tolerovat chyby
  • Jaké jsou dvě typické iluze kolem vedení lidí
  • O digitalizaci a digitálních kompetencích, a jak to vytváří propast mezi lidmi
  • Proč jsou všichni v IT samouci
  • O józe, programování a flow stavech

O epizodě

V další epizodě si povídám s Jakubem Nešetřilem. Společně nahlédneme do zákulisí startupového prostředí, uslyšíte o tom, jak může komunita z IT pomáhat a jaké to je budovat a prodat svůj startup, o který v průběhu málem přišel….

Jakub má v české startupové scéně jeden z nejúspěšnějších příběhů – prodal startup Apiary do Oracle, kde následně pracoval. Po prodeji se nerozhodl jít cestou extravagantních výstřelků a nákupů, ale cestou pomáhání – a založil Česko.Digital.

V Česko.Digital propojují odborné dobrovolníky z IT sféry, kteří chtějí pomáhat a budovat společný jazyk mezi státem a komunitou „ajťáků”, kteří chtějí aktivně pomáhat společnosti.

V rozhovoru se tak nepřekvapivě věnujeme podnikání, technologiím, lehce se dotkneme politiky, a jak prolomit strnulost našeho státu pro budování společné budoucnosti.

U budoucnosti také zůstaneme, bavíme se o transhumanismu – kdy budeme kyborgové a jestli vůbec? Zastavíme se i u otázky, jak vykročit vpřed v době, která je proměnlivá a nejistá.

S Kubou se taky bavíme o rozvoji silných stránek, sebevědomí a o „skryté” dani, kterou zaplatíte, když roky žijete s nohou na pedálu a jedete až na doraz.

Můžete se také těšit na postřehy o meditaci a o tom, jaký má psychický benefit. Proč cvičit jógu a v čem je to pro Kubu podobné jako programování – nebudeme vás napínat, je to všechno o flow a o tom si také něco povíme.

Zajímavé odkazy a epizody

Partnerem podcastu je Active24.

Zaregistrujte si doménu, založte hosting a pomocí jednoduchého site builderu postavte web pro svůj nový projekt.

Sledujte nás na sociálních sítích

Facebook  Instagram  Youtube 

Vybrané rozhovory