Janek Rubeš o tvorbě videí a odvrácené straně turismu

Janek Rubeš o tvorbě videí a odvrácené straně turismu

Další epizoda podcastu Proti Proudu tentokrát s Jankem Rubešem. O tvoření videí, historii honest guide, uslyšíte proč není špatné být kreativec a zároveň zaměstnanec a také o turismu včetně několika tipů na to, jak lépe cestovat.

Rozhovor můžete jednoduše poslouchat na vašem telefonu v těchto aplikacíchPoslechněte si v aplikaci

V rozhovoru uslyšíte:

  • O historii Janka, Honest Guide a jak se jako jeden z prvních s kamerou v ruce prosadil
  • Proč je dobré mít za zády velkou firmu jako kreativec
  • Tipy pro všechy, kteří chtějí začít dělat videa
  • O slávě, proč být a nebýt slavný
  • Měla by Praha měla říci: „stop“ návalu turistů
  • Jak vznikala kniha Honest Guide
  • Proč je dramaturgie důležitá
  • O turismu a proč jsou teď všechny západní města tak stejná
  • Jak dávat videím příběh

O epizodě

Do podcastu Proti Proudu přijal pozvání Janek Rubeš. Janka mnozí znáte z videí poukazujících na směnárny, které v srdci Prahy komukoliv ochotně vymění Euro za 14 korun. Nebo videa podvodných taxikářů a ruličkářů měnící Eura turistů za falešné peníze. V této epizodě podcastu mluvíme o tom, jaká byla Jankova cesta k tomu, co dnes dělá. Jak začínal a co by doporučil lidem, kteří by chtěli sami začít natáčet (nejen) virální videa a třeba se tím i živit. Také uslyšíte o tom, jaké bylo pozadí jeho nejznámějších projektů – od videí až po knihu.

Dnes není neobvyklé slyšet vyzdvihování benefitů podnikání a práce na sebe. S Jankem mluvíme o tom, proč je šťastný, že je dlouhodobě zaměstnancem a taky možná uslyšíte, že i zaměstnání může nabízet spoustu svobod a benefitů a to i u práce, která s tím není často spojována.

Také mluvíme o tom, jestli Jankova aktivita a aktivita lidí, se kterými spolupracuje vedla k tomu, aby se některé z odhalených problémů vyřešili. V rozhovoru strávíme chvíli u stavu turismu v Praze a jak s ním do budoucna zacházet. Také s Jankem probereme cestování, jak cestovat, jak si užít nejvíce nové město. Na závěr dostanete i tip na místo v Praze, které je dobré objevit nebo znovu-objevit.

Zajímavé odkazy a epizody

Partnerem podcastu jsou

Zážitky.cz – Zážitky.cz je server, nabízející vybrané zážitky. Ať už vás baví adrenalin, gastronomie, relax nebo poznávání, zde to najdete. Jejich unikátní novinkou je pak létání ve větrném tunelu s VR brýlemi. Jako posluchač Proti Proudu máte slevu 200Kč za kombinovaný balíček létání s a bez VR brýlí. Stačí zadat slevový kód PROTIPROUDU.

Sledujte nás na sociálních sítích

Facebook  Instagram  Youtube 

Vybrané rozhovory

Využitím těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací.