Janina „Cukrfree“ Černá: Proč (ne)fungují diety a jak vnímat své tělo

Janina „Cukrfree“ Černá: Proč (ne)fungují diety a jak vnímat své tělo

Janina Černá je blogerka, autorka kuchařek a influencerka, která v projektu Cukrfree sdílí cestu ke zdravému vztahu k jídlu.

Rozhovor můžete jednoduše poslouchat na vašem telefonu v těchto aplikacíchPoslechněte si v aplikaci

V rozhovoru uslyšíte:

  • jak objevit vlastní poslání a eliminovat očekávání
  • o dietách a podobě jídla za 100 let
  • jak se Janině podařilo prodat 50 tisíc knih
  • o sociálních sítích a odvrácené straně života inflencerů
  • o falešných odbornících a důležitosti „papíru”

O epizodě

Cukrfree začíná v Austrálii, kde Janina žila a vydělávala si úklidem bytů, ve kterých často narážela na knihu „I quit sugar” či Sladký život bez cukru od Sarah Wilson. Jelikož se Janina se od třinácti let potýkala s poruchami příjmu potravy, tak byla skeptické k další z módních diet. Po pozitivních ohlasech od rodin, u kterých uklízela, zkusila Janina redukovat cukr. Výsledky „sugarfree diety” vedly k založení blogu Cukrfree, skrz který chtěla sdílet své nadšení a způsob stravování, který ji pomohl vyřešit dlouhodobé problémy s jídlem.

V podcastu probereme Janiny příběh, jak se jí povedlo najít svou vizi, překonat úzkostné stavy a očekávání od druhých. Uslyšíte o odvrácené straně „infuencerství“ a jak nyní Janina nahlíží na sociální média. Povídáme si o dietách a o trendech, které se v jídle neustále mění a dozvíte se, jakými principy se Janina řídí ve vlastním stravování. Kromě stravování v podcastu probereme, jak se Janina stará o svou psychiku a o pohyb, protože to jsou další důležité pilíře vyváženého a zdravého života.

Zajímavé odkazy a epizody

Partnery podcastu jsou

Dáme jídlo – Dáme jídlo vám ušetří čas při dovozu zdravých jídel z restaurací nebo obchodů. Jako posluchači uplatněte slevový kód PROTIPROUDU2 u prvního nákupu z restaurací nebo obchodů pro slevu 150 Kč. Kód je v platnosti do 31. 10. 2021 u minimální hodnota objednávky 200 Kč a při platbě online.

Wild&Coco – Český výrobce funkčních potravin pro zdraví a krásu. Koukněte na celý sortiment úžasných produktů a přihoďte do objednávky promo kód PROTIPROUDU pro sladký dáreček.

Sledujte nás na sociálních sítích

Facebook  Instagram  Youtube 

Vybrané rozhovory