Jaroslav Kmenta o práci investigativního novináře

Jaroslav Kmenta o práci investigativního novináře

Jaroslav Kmenta je český investigativní novinář a spisovatel. Zabývá se vnitropolitickými kauzami, propojeností politických, podnikatelských a mafiánských kruhů a odhalováním korupce.

Rozhovor můžete jednoduše poslouchat na vašem telefonu v těchto aplikacíchPoslechněte si v aplikaci

V rozhovoru uslyšíte:

  • Jak začal Jaroslav jako redaktor
  • Jak zjistit více než ostatní novináři
  • Jak vypadá práce investigativního novináře v praxi
  • Zda-li je korupce norma nebo výjimka v české veřejné správě

O epizodě

Jaroslav s novinařinou začínal už v revolučních dobách roku 1989. Nejvíce času strávil v redakci Mladé fronty DNES, kde pracoval jako investigativní novinář. V roce 2010 získal prestižní cenu Karla Havlíčka Borovského za dlouhodobou a důslednou investigativní žurnalistiku. Po jeho článcích odstoupili ze svých funkcí premiér Stanislav Gross, vicepremiér Egon Lánský, nebo ministr dopravy Vít Bárta. Napsal sedm knih. Podle bestselleru Kmotr Mrázek byl natočen film Příběh kmotra.

Na začátku roku 2019 získal spolu s Ondřejem Kundrou Cenu Ferdinanda Peroutky za rok 2018.

Zajímavé odkazy a epizody

Partnery podcastu jsou

Driveto – agregátor operativních leasingů aut nově nabízející unikátní službu Driveto Klub, kdy máte auto již za 3 pracovní dny, bez zbytečné byrokracie a máte možnost kdykoliv auto vrátit nebo vyměnit bez pokut. Využijte kód podcast pro slevu 3000,- ze startovacího poplatku u Driveto Klubu.

Kniha Všichni lžou z nakladatelství Host – Podtitul zní Velká data, chytré algoritmy a jak nám internet může říct, kdo opravdu jsme

Sledujte nás na sociálních sítích

Facebook  Instagram  Youtube 

Vybrané rozhovory