Jiří Burian: Jak si tvořit vlastní realitu? Hlava jako promítačka a svět plátno.

Jiří Burian: Jak si tvořit vlastní realitu? Hlava jako promítačka a svět plátno.

Jiří Burian je muzikant, umělec a producent. Mezi jeho projekty patří Kapitán Demo, Southpaw a dalśí.

Rozhovor můžete jednoduše poslouchat na vašem telefonu v těchto aplikacíchPoslechněte si v aplikaci

V rozhovoru uslyšíte:

  • jak rozvíjet svou intuici
  • o spirituálním „teenagerství“
  • jak drogy ovlivňují kreativní proces
  • o terapii tmou
  • jak se prosadit jako umělec

O epizodě

Rodíme se s vášní nebo ji objevujeme? To je jedna z mnoha otázek, kterou se budu zabývat s dalším hostem – Jiřím Burianem, muzikantem, umělcem a producentem známým také pod pseudonymem Kapitán Demo. V předchozích dílech jste mohli slyšet různé názory na to, zda svou vášeň musíme znovu-objevit nebo jestli ji musíme aktivně vytvářet. Jirka v průběhu svého života zažil hodně rolí a hodně prací – od učitele angličtiny, přes obchod s designem až po vedoucího security. „Pochopil jsem, že tady jsem pro to, abych dělal hudbu” dodává v podcastu.

Ne vždy to je ale tak, že to pro co máme vášeň je to, co představuje nejsnazší cestu k živobytí. Povídáme si tak o tom, jak se jako umělec člověk může živit – stačí být dobrý a čekat, než vás objeví?

V podcastu si povídáme o Jirkově kreativním procesu, jak stíhá všechny své projekty a jak vypadá jeho producentská práce. Dozvíte se taky, jak skládat dobré věci a jestli je budoucnost hudby v nových technologiích a analýzách skladeb, které omračují čísly na sociálních médiích. Probereme, jak drogy ovlivňují kreativní proces a skládání. „Drogy jsou zkratka, bez které bych mohl dnes být dál.” O drogách Jirka už nerad mluví, protože jim nechce věnovat energii, ale v hudebním průmyslu je spousta pokrytců, kteří se tváří, že se jich téma drog nedotýka, byť realita je docela jiná. Drogy jsou ale jen jeden ze způsobů, jak se dostat ke změněným stavům vědomí – ty další probereme taky.

Dozvíte se, co dal Jirkovi pobyt ve tmě, proč jsou pro šamanské cesty důležité vnitřní vlivy stejně tolik, jako ty vnější a proč si občas musíme být sami terapeuty a průvodci. Mluvíme také o intuici, zenu a jak je cvičit a rozvíjet. Jirka preferuje kombinaci chladu, technik vycházejících s práce Wima Hofa a trance ambientní hudbu – například od Johna Hopkinse. „Tvoje hlava je promítačka a svět je plátno.” Jirka se taky dlouhodobě věnuje meditaci – hlavně té transcendentální. Ať už si vás zavolá chlad, meditace nebo tma, tak je to cesta, která stojí za to: „v klidu jsem našel poklad.”

S Jirkou toho stihneme probrat hodně, proč se snaží nemít očekávání a proč být v přítomnosti nebo jak by se měla měnit výchova a vzdělání dětí. Taky mluvíme o spoustě projektech, kterým se Jirka věnuje. Vše co dělá, najdete na jeho stránkách: jiriburian.com, sledujte Jirku také na Instagramu a Facebooku, aby vám neunikly jeho nové projekty. Shodou okolností byl koncert Jirkovy kapely Southpaw první, na kterém jsem kdy byl a byla to show, kterou si stále pamatuju, tak doufám, že i vás bude bavit i tahle show a budete si ji nějakou chvíli pamatovat. Dejte vědět mně i Jirkovi, co vás bavilo a co si z našeho rozhovoru odnášíte.

Zajímavé odkazy a epizody

Partnerem podcastu jsou

Campiri – Vaše nejsnadnější cesta k pronájmu obytňáku nebo karavanu. Jako posluchači máte 2000 Kč slevu na dalśí výpůjčku. Osobně ozkoušeno a doporučeno.

eVisions Advertising – Digitální agentura nabízející komplexní služby online marketingu. Pokud chcete poradit ohledně tvorby obsahu, online strategie nebo dalších věcí.

Sledujte nás na sociálních sítích

Facebook  Instagram  Youtube 

Vybrané rozhovory