Módní revolucionářka Kamila Boudová o módě a příběhu oblečení, které máme na sobě

Módní revolucionářka Kamila Boudová o módě a příběhu oblečení, které máme na sobě

Kamila Boudová v Proti Proudu mluví o módě, udržitelnosti a dává posluchačům nahlédnou do zákulisí módního průmyslu, jednoho z těch vůbec nejšpinavějších. Také se dostaneme k podnikání, psaní a k tomu, jak to všechno skloubit s mateřstvím a častým cestováním.

Rozhovor můžete jednoduše poslouchat na vašem telefonu v těchto aplikacíchPoslechněte si v aplikaci

V rozhovoru uslyšíte:

  • Jak si snadno zvýšit povědomí o udržitelné módě a jak podniknout kroky k tomu, abyste udržitelnou modu podporovali?
  • Jak fungují v Česku kontejnery na staré oblečení.
  • Co je strategie absolutního minima?
  • Jak Kamila najednou zvládá rodičovství, vyučování na VŠ, psaní a podnikání.
  • Proč se stále opakují trendy?
  • O moderním otroctví.

O epizodě

Móda je důležitá. Ať vás baví nebo je vám uplně jedno, tak je to téma, které byste neměli odsunout na vedlejší kolej. V epizodě (bohužel) neuslyšíte, jak sladit perfektní OOTD – Outfit of the day, ale dozvíte se, jaký má módní průmysl dopad na svět kolem nás. Taky se dozvíte, jakou roli hraje neustálé nutkání kupovat nové a nové věci, kdo za něj nejvíce platí a proč je móda druhým “nejšpinavějším” průmyslem.

A o módním průmyslu si v epizodě povíme víc věcí, protože mimo to, že je móda důležitá, tak je doopravdy zajímavá. Možná si myslíte, že se vše šije v Číně, že do módního průmyslu pronikla robotizace, a že jsme podnikli mílové kroky, co se recyklace týče. Bohužel, produkce se neustále přesouvá tam, kde díky všudypřítomnému utrpení budou lidé celý den pracovat za drobné, které byste se nenamáhali zvednou ze země a díky tomu se robotizace nevyplácí. A jestli si myslíte, že každý kontejner na staré oblečení povede k dobré věci, tak možná budete nevěřícně kroutit hlavou, až uslyšíte, že většina darovaného oblečení se prodává do těch nejchudších zemí se značným výnosem.

Mimo módu se v epizodě dostaneme i k psaní, protože Kamila za sebou má hned několik knih. Taky uslyšíte, jaký pravidlem se řídila, když ji nefungovalo podnikání. Určitě se těšte na energickou a informacemi nabytou epizodu, u které se dozvíte spoustu nových, zajímavých a překvapivých věcí.

Zajímavé odkazy a epizody

Partnerem podcastu jsou

Partnerem podcastu je Active24. U Active24 si jednoduše zřídíte webhosting a zaregistrujete doménu, nezbytné kroky k vaší webové prezentaci. Pokud vás zajímá jak web používat ve vaši činnosti a jak na něj dostat ty správné lidi, mrkněte na užitečné články na Active24.

Sledujte nás na sociálních sítích

Facebook  Instagram  Youtube 

Vybrané rozhovory