Karel Havlíček: Jak se tvoří hudba pro hollywoodské filmy

Karel Havlíček: Jak se tvoří hudba pro hollywoodské filmy

Karel Havlíček je hudebník, multiinstrumentalista a skladatel. Prosadil se i v USA a pracuje na hollywoodských filmech. Jeho album Spoken je jedno z nejposlouchanějších instrumentálních alb na Spotify.

Rozhovor můžete jednoduše poslouchat na vašem telefonu v těchto aplikacíchPoslechněte si v aplikaci

V rozhovoru uslyšíte:

  • jaké otázky si pokládat pro bytí v přítomnosti
  • z čeho žijí umělci a muzikanti
  • o meditaci a pohybu
  • jak vypadá moderní klasická hudba

O epizodě

Asi si umíte představit, že v podcastu s Karlem bude hlavní tématem hudba. Povídáme si ale také o kreativní intuici nebo o tom, jak nevyhořet a jak pracovat s vlastní energií.

Co je moderní klasická hudba? Jak nacenit svou práci nebo jak se Karel prosadil v Americe jako skladatel? Na začátku podcastu probereme odpovědi na tyto a podobné otázky; jako jak se může uživit umělec, jak vypadá práce skladatele u filmů a jak vyniknout jako kreativec. Kromě vhledu do hudebního průmyslu si povídáme o změnách v kultuře. A vezmeme to zeširoka. Od změn postavení filmů vůči seriálům až po to, jak vydělávají umělci na streamovacích službách a skončíme u proměn v americké kultuře – proč nabírá poslední tři roky na obrátkách cancel culture a korektnost.

„Úspěch umí být spalující.” Trochu parafrázuju Karla, ale jedno je jisté – v podcastu uslyšíte, jak objevit svoje silné stránky, proč je důležité oslavovat své úspěchy a hlavně jak nevyhořet a jak se nenechat spálit.

Zajímavé odkazy a epizody

Partnerem podcastu jsou

Fondee– Chcete zhodnocovat své volné peníze v akciích a dluhopisech? Fondee je nejjednodušší cesta jak na to. Využijte kód PROTIPROUDU a budete mít 3 měsíce poplatků zdarma.

Sledujte nás na sociálních sítích

Facebook  Instagram  Youtube 

Vybrané rozhovory