Krypto speciál – Pavel Přecechtěl & Petr Sanetrník

Krypto speciál – Pavel Přecechtěl & Petr Sanetrník

Krypto speciál s Pavlem Přecechtělem a Petrem Sanetrníkem na téma Web3, DeFi, DAO, NFT nebo smart contracts.

Rozhovor můžete jednoduše poslouchat na vašem telefonu v těchto aplikacíchPoslechněte si v aplikaci

V rozhovoru uslyšíte:

  • jaké nás mohou čekat regulace
  • je dál Bitcoin nebo Ethereum
  • co je farmaření a “tokenomie”
  • jak poznat dobré projekty

O epizodě

Historicky byly „ekonomické experimenty” krvavé a bolestné, kryptosvět nám dává možnost pozorovat, jak se vyvíjí nová ekonomika. Sledovat nově vyvíjející se ekosystém ale stojí hodně pozornosti a úsilí, a tak v tomhle podcastu dostanete nalejvárnu a shrnutí hlavních fenoménů, které momentálně hýbou světem krypta.

Probereme, co je DeFi neboli decentralizované finance a rozšifrujeme pojem „programovatelné peníze”. Krypto je spojeno s disrupcí a inovací. Bitcoin a ethereum disruptují peníze. Narušování starých pořádků probíhá ale i u toho, jak přemýšlíme o organizacích a jejich řízení (DAO’s), o umění a vlastnických právech (NFT’s) a nebo ohledně internetu obecně. Web3 je internet, kdy se uživatelé stávají majitely obsahu a my zkusíme probrat, jaká bude budoucnost internetu.

Kdy prodávat a kdy nakupovat? Absolutní odpověď neexistuje, ale existují mentální nástroje, jak přemýšlet o investicích do krypta. Dozvíte se, jak si nastavit časové preference, kde se vzdělávat a jaké signály ignorovat a jaké naopak vyhledávat nebo jak své výdělky danit. Tak si dejte krypto-speciál.

Zajímavé odkazy a epizody

Partnery podcastu jsou

Heuréka Group – Zapojte se do Heureka Marketplace a umožněte svým zákazníkům koupit vybrané zboží z vašeho e-shopu přímo na Heurece. Zjednodušíte jim tak celý nákupní proces stejně jako dalších 1 800 e-shopů v Česku a na Slovensku.

Miton C – Známí startup investoři Miton po čtyřech letech v krypto ekosystému zastřešili jejich aktivity pod hlavičku fondu nazvaného Miton C. Jejich aktivity jsou založené na důvěře v principy web3, které dávají šanci na řešení některých velkých problémů současného světa.

Sledujte nás na sociálních sítích

Facebook  Instagram  Youtube 

Vybrané rozhovory