Lenka Klicperová o práci válečné reportérky

Lenka Klicperová o práci válečné reportérky

Lenka Klicperová je válečná novinářka a fotografka. Několikrát navštívila jako reportérka Afghánistán. Od roku 2014 se soustřeďuje na problematiku války s Islámským státem v Iráku a Sýrii.

Rozhovor můžete jednoduše poslouchat na vašem telefonu v těchto aplikacíchPoslechněte si v aplikaci

V rozhovoru uslyšíte:

  • Jak se dostala k práci válečné fotografky
  • Jak skutečně vypadá válečné prostředí
  • Jak nahlíží na uprchlickou krizi
  • Co plánuje do budoucna

O epizodě

Lenka začínala jako zpravodajka, která se postupem času stala šéfredaktorkou časopisu Lidé a Země. Lenku ale především známe jako stále se usmívající fotografku, která fotí ty nejčernější okamžiky lidského života.

Několikrát navštívila jako reportérka Afghánistán. Od roku 2014 se soustřeďuje na problematiku války s Islámským státem v Iráku a Sýrii. Lenka své fotografie publikuje nejen ve zmíněném periodiku, ale také i ve spoustě dalších médií. Od roku 2016 spolupracuje s týdeníkem Reflex, kde můžete najít její reportáže a fotografie.

V roce 2008 společně s Olgou Šilhovou založily občanské sdružení Femisphera, které se zaměřuje na dokumentování problematiky třetího světa, zejména na ženská témata. V Kongu se soustředila na problematiku masového znásilňování žen ve východní části Demokratické republiky Kongo sužované vleklým válečným konfliktem.

Z práce v Sýrii vznikly dvě knihy Islámskému státu na dostřel I a II., jejichž spoluautorkou je Markéta Kutilová.

Zajímavé odkazy a epizody

Driveto – agregátor operativních leasingů aut nově nabízející unikátní službu Driveto Klub, kdy máte auto již za 3 pracovní dny, bez zbytečné byrokracie a máte možnost kdykoliv auto vrátit nebo vyměnit bez pokut. Využijte kód podcast pro slevu 3000,- ze startovacího poplatku u Driveto Klubu.

Sledujte nás na sociálních sítích

Facebook  Instagram  Youtube 

Vybrané rozhovory