Martin Holečko: Potenciál technologií měnit lidi je obrovský. Buddhismus je jako ateismus na steroidech

Martin Holečko: Potenciál technologií měnit lidi je obrovský. Buddhismus je jako ateismus na steroidech

Martin Holečko je podnikatel, investor a technologický nadšenec. Založil firmu Etnetera a část života zasvětil buddhismu.

Rozhovor můžete jednoduše poslouchat na vašem telefonu v těchto aplikacíchPoslechněte si v aplikaci

V rozhovoru uslyšíte:

  • jak se východní filosofie stala komoditou
  • jaké aspekty budoucnosti dělají Martinovi vrásky
  • jaké má Martin pocity z meditace ve virtuální realitě
  • co udělat pro vlastní štěstí

O epizodě

„Jak se věci mají?” Tato otázka je významem tibetského slova pro buddhismus. V této epizodě se budeme hodně bavit o tom, „jak se věci budou mít”. Martin Holečko je hostem, který strávil pět let v buddhistickém centru a zároveň je podnikatel, investor a nadšenec do technologií. Slovo, které se mi dere na mysl ve vztahu k Martinovi, je futurismus.

Martin stojí za Future Port Prague – vlajkonošem v představování technologických inovací, umělé inteligence, virtuální reality a dalších technologií, které disruptují náš svět od dopravy až po zdravotnictví. Nepovídáme si ale jen o technologiích a budoucnosti. Rozhovor je zakořeněný v buddhismu, úvahách o meditaci a v lekcích, které si Martin osvojil ve svém mládí, a které jsou přenositelné i pro dnešní mladé. Povídáme si také o svobodných firmách, nejdůležitějších aspektech soudobého podnikání a nebo o kyberbezpečnosti.

Zajímavé odkazy a epizody

Partnerem podcastu jsou

WebExpo – 10.-12. června se opět v Praze uskuteční legendární konference WebExpo. Více než 90 speakerů můžete sledovat na místě nebo online. S kódem protiproudu máte 15% slevu na vstupenku.

Startupjobs.cz – nejlepší místo, kde startupy a zajímavé technologické firmy hledají zaměstnance. A naopak lidé s drivem a chutí dělat velké věci zde hledají zaměstnání.

Sledujte nás na sociálních sítích

Facebook  Instagram  Youtube