Martin Kortus

Martin Kortus

Martin Kortus je šéfkuchař školy vaření Laboratorio. Gastronomie ale nebyla jediný Martinův koníček, Martin vlastnil firmu zabývající se telekomunikacemi. V USA měl vlastní foto studio, ale nakonec zvítězila láska k vaření. Své zkušenosti sbíral při skoro dvacetiletém pobytu v New Yorku, kde absolvoval francouzský kulinářský institut v roce 1992.

Rozhovor můžete jednoduše poslouchat na vašem telefonu v těchto aplikacíchPoslechněte si v aplikaci

V rozhovoru uslyšíte:

  • kde začala jeho láska k jídlu
  • jak se ocitnul v New Yorku
  • proč se Martin začal věnovat gastronomii, i když vystudoval telekomunikace
  • jak Martinovi ovlivňuje život jeho znamení Střelec
  • co přivedlo Martina zpátky do České republiky
  • jak se objevil na plakátech Bageteria Boulevard
  • za co nejčastěji utrácí

O epizodě

Gastronomie ale nebyla jediný Martinův koníček, zájem či profesní zaměření, byť ho provází posledních více než dvacet let. Martin vlastnil firmu zabývající se telekomunikacemi. V USA měl vlastní foto studio, ale nakonec zvítězila láska k vaření. Své zkušenosti sbíral při skoro dvacetiletém pobytu v New Yorku, kde absolvoval francouzský kulinářský institut v roce 1992.

V USA byl rovněž privátním kuchařem nebo gastronomickým poradcem. U nás v České republice jste ho mohli vídat například na plakátech Bageterie Boulevard nebo v hotelu Josef, kde zastával funkci šéfkuchaře. Léta také působil v Národní bance vín nebo v Monarchu. Dneska ho nejčastěji potkáte právě na lekcích vaření v Laboratorio.

Proč a jak se ocitnul Martin Kortus v New Yorku, zda ho vaření a láska ke gastronomii stále naplňuje si poslechněte v dalším rozhovoru Proti proudu.

Zajímavé odkazy a epizody

Partnerem podcastu jste vy. Díky!

 

Sledujte nás na sociálních sítích

Facebook  Instagram  Youtube