Martin Palička: Největší problém zdravotnictví? Začíná na škole

Martin Palička: Největší problém zdravotnictví? Začíná na škole

Mladý onkolog Martin Palička tvrdí, že české zdravotnictví neumí měřit to nejdůležitější — kvalitu vlastní péče.Rozjel projekt Po medině, který se snaží měnit výuku lékařů.

Rozhovor můžete jednoduše poslouchat na vašem telefonu v těchto aplikacíchPoslechněte si v aplikaci

V rozhovoru uslyšíte:

  • Proč mladí lékaři po promoci neumí léčit (a co s tím)
  • Rozdíl mezi dostupností a kvalitou péče
  • Jak AI změní práci lékařů
  • Co rozhodne o tvém zdraví za 10 let

O epizodě

Po šesti letech studia medicíny se Martin děsil, že má začít léčit lidi. Místo aby na to rezignoval, založil Po medině — projekt, který spojuje to, co se na lékařských fakultách neučí, s realitou nemocnic. Dneska sedí v poradním týmu ministra zdravotnictví a tlačí systémovou změnu. Martin je onkolog, autor a jeden z mála mladých lékařů, kteří otevřeně mluví o tom, co je v českém zdravotnictví špatně — a co s tím dělat.

Zajímavé odkazy a epizody

Partnerem podcastu jsou

Magniflex – Skvělé matrace, na kterých se vyspíš

Sledujte nás na sociálních sítích

Facebook  Instagram  Youtube 

Vybrané rozhovory