Marv Shamma: Proč být věčný student

Marv Shamma: Proč být věčný student

Marv Shamma je podnikatel v technologických oborech, které kombinuje s jeho vášní pro tvoření týmů a pomáhání lidem zlepšovat se. Je uznávaným mentorem, koučem a řečníkem napříč mnoha obory.

Rozhovor můžete jednoduše poslouchat na vašem telefonu v těchto aplikacíchPoslechněte si v aplikaci

V rozhovoru uslyšíte:

  • proč mít velké vize
  • jak zvýšit svou emoční inteligenci
  • proč být „T-shaped” person
  • co je talent a jak ho rozvíjet
  • jak maximalizovat výsledky vlastního vzdělání
  • jaké má benefity meditovat od dětství

O epizodě

Do dalšího dílu podcastu přijal pozvání Marv Shamma. Marv ze všech lidí, co znám, nejvíce investoval do vzdělání – a to nejen peníze, ale i čas. Nejen proto jsem se Marva ptal, jak poznat kvalitní vzdělání v dneším závalu možností, které představují různé školy, kurzy a materiály. Povídáme si taky o tom, proč má smysl být “věčný student”. Zkrátka, vzdělávání probereme na mnoha úrovních – od toho, na co si dává Marv pozoru u svých dětí ve vztahu ke škole až po to, jak pracuje se vzděláváním ve firmách.

Celý rozhovor ale začíná u jiného tématu. Marv se narodil v Iráku, kde žil skoro celou první dekádu svého života. V době jeho dospívání zuřila válka mezi Irákem a Íránem a mě tak zajímalo, jak ho tato zkušenost formovala. Na konci rozhovoru se i zpětně k tomuto tématu dostaneme, když oba reflektujeme, jak dobře se v Česku vlastně máme.

Další důležité táma, které v rozhovoru zaznělo, je sebeuvědomění. Z mojí perspektivy je správný náhled na sama sebe naprosto zásadní. Jsou totiž věci, ke kterým jsme sami naprosto slepí a nemůžeme se posouvat dopředu bez ochoty učit se od druhých. Proto si povídáme i o tom, jak si umět říct o zpětnou vazbu a obecně o důležitosti dávání a příjmání feedbacku. Marv je hodně „people person”, a tak se rozhovor obecně hodně točil kolem lidí – od toho, jak postavit dobrý tým až po to, jak si zvyšovat emoční inteligenci.

Zajímavé odkazy a epizody

Partnerem podcastu jsou

ČambiTour– Cestovní agentura a travel konzultantky, které vám pomohou s cestováním. Vyberou vám to nejlepší na trhu a vás to přitom nic nestojí.

Sledujte nás na sociálních sítích

Facebook  Instagram  Youtube 

Vybrané rozhovory

Využitím těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací.