David Navrátil & Petr Bartoň – Jak chápat dnešní svět? | EKONOMICKÝ SPECIÁL

David Navrátil & Petr Bartoň – Jak chápat dnešní svět? | EKONOMICKÝ SPECIÁL

Do dalšího dílu podcast přijali pozvání David Navrátil, hlavní ekonom České spořitelny a Petr Bartoň, hlavní ekonom společnosti NATLAND Group. Jak asi tušíte, tentokrát uslyšíte „ekonomický speciál”. Na předchozí ekonomicky laděné díly chodily dobré ohlasy a mnozí z vás jste chtěli jít do větší hloubky, a to přesně dnes dostanete.

Rozhovor můžete jednoduše poslouchat na vašem telefonu v těchto aplikacíchPoslechněte si v aplikaci

V rozhovoru uslyšíte:

  • proč inflace nesežere státní dluh
  • do čeho investovat svůj čas
  • o akciích Tesly a zda je Bitcoin budoucnost
  • proč se rozhodujeme iracionálně a proč selský rozum nestačí
  • proč Česko neumí investovat
  • má smysl přijímat Euro

O epizodě

„Jenom idiot se učí z vlastních chyb.” Pokud už za sebou máte nějakou tu dekádu, tak asi víte, že některé chyby se mají tendenci opakovat – ať už v historii nebo v našich osobních životech. Jedna z chyb, které můžete předejít poslechem této epizody je povrchní porozumění ekonomii a událostem, které se dnes kolem nás dějí.

Výčet témat, která v podcastu pokryjeme, by vydal za skripta nebo hodně dlouhý a komplexní blogpost, ale pojďme to zjednodušit.

Z historie si povíme, jaký stín uvrhl komunistický režim na Česko a jak dlouho se s ním ještě budeme potýkat. Jaké jsou lekce z minulých ekonomických krizí, proč Česko nikdy neumělo a neumí investovat a proč jsme se nepoučili z „best in covid”?

A než se dostaneme k futurismu a technologii budoucnosti, tak se zaměříme na současnost – rok 2021. Povíme si, jak budeme na dnešní dobu vzpomínat za 20 let. Probereme proč stále nemůžeme efektivně bojovat s pandemií a jak se vyčísluje lidský život. Proč na makro-ekonomických a sociologických problémech nefunguje selský rozum a hlavně co nás znamená „tištění peněz”, vysoké hypotéky, krize bydlení a zadlužení státu.

Při pohledu do budoucnosti probereme kryptoměny, Euro, robotizaci průmyslu a nepodmíněný příjem. Řekneme si, jak se v naší finanční a ekonomické vzdělanosti lišíme od zbytku Evropy, co s tím dělat a jak se připravit na budoucnost. Rozebereme, proč si Švýcaři v referendu neodhlasovali nepodmíněný příjem a jestli bychom toto jako Češi dokázali také. Zkrátka, témat je hodně a vy se máte na co těšit.

Partnery podcastu jsou

Dáme Jídlo– Využijte dovozu jídla z restaurací nebo obchodů. S promo kódem BAMBULE200 můžete získat slevu 200Kč na objednávku z hračkářství Bambule. Platí nad objednávku nad 499Kč.

eVisions Advertising – je marketingová agentura poskytující kompletní služby v oblasti internetové reklamy.

Sledujte nás na sociálních sítích

Facebook  Instagram  Youtube 

Vybrané rozhovory