1,5 miliardy pro nemocné děti. Jak přemýšlí nejbohatší zaměstnanec Česka Ondřej Vlček?

1,5 miliardy pro nemocné děti. Jak přemýšlí nejbohatší zaměstnanec Česka Ondřej Vlček?

Ondřej Vlček je prezident společnosti Gen Digital. Jako brigádník nastoupil do firmy Avast, kde se vypracoval až na pozici CEO a díky zaměstnaneckým akciím vydělal přes 4 miliardy. V roce 2021 založil s manželkou Katarínou Nadaci rodiny Vlčkových a vložil do ní téměř polovinu svého majetku. V rámci nadace se snaží udělat z Česka špičku v dětské paliativní péči a jinak pomáhat nemocným dětem.

Rozhovor můžete jednoduše poslouchat na vašem telefonu v těchto aplikacíchPoslechněte si v aplikaci

V rozhovoru uslyšíte:

  • jak se dá z brigádníka vypracovat až na CEO společnosti
  • jakými způsoby se dá dělat dobročinnost 
  • tipy pro kybernetickou bezpečnost 
  • jak zabezpečuje lidi Gen Digital 
  • přístup Ondřeje Vlčka k výchově dětí 

O epizodě

V této epizodě jsme si s Ondřejem Vlčkem povídali o tom, jaké to je pracovat celý život pro jednu firmu a jak se v ní dá vypracovat z brigádníka až k CEO. Prozradil, jak jako zaměstnanec přišel ke svému majetku. Poté jsme se věnovali tématu dobročinnosti. Ondřej má se svoji manželkou Nadaci Vlčkových, přes kterou investovali více než miliardu do dětské paliativní péče. 

Samozřejmě jsem se nemohl nezeptat na jeho novou práci v Gen Digital, kde se starají o zabezpečení lidí v digitálním světě. Host mi prozradil, jak on se chrání před hrozbami hackerů a podvodníků. Také na sebe řekl, za co nejraději utrácí peníze. Nakonec jsme zabrousili i do jeho přístupu k výchově dětí. 

Jak se člověk může vypracovat z brigádníka až na pozici CEO? Jak vydělal více než 4 miliardy a proč dal Ondřej půlku svého majetku do nadace? Proč plní dětské sny a staví dětský hospic? Nebo tipy, jak se bránit před kyberzločinci.

 

Zajímavé odkazy a epizody

Partnery podcastu jsou

Fingood– crowdfundingová platforma díky které můžete investovat do úvěrů českých firem

Yodas – 4 měsíční program pro zkušené majitele firem v pražském byznys hubu Opero

 

Sledujte nás na sociálních sítích

Facebook  Instagram  Youtube 

Vybrané rozhovory