Petr Jákl – Největší ČECH v Hollywoodu. Jak se dostat na vrchol a nechodit do práce?

Petr Jákl – Největší ČECH v Hollywoodu. Jak se dostat na vrchol a nechodit do práce?

Petr Jákl je filmový producent, režisér, kaskadér, scénárista a příležitostný herec. Svým zápalem a pracovitostí se dostal až do Hollywoodu, kde spolupracuje s tamními hvězdami. Režíroval filmy Kájinek, Ghoul a Jan Žižka a právě nejdražší český film mu otevřel producentskou cestu do Ameriky. Kromě toho je Petr bývalý judista. V roce 2000 reprezentoval Českou republiku na olympijských hrách.

Rozhovor můžete jednoduše poslouchat na vašem telefonu v těchto aplikacíchPoslechněte si v aplikaci

V rozhovoru uslyšíte:

  • důležitost výstupu z komfortní zóny 
  • zvládání více profesí najednou 
  • cesta do Hollywoodu 
  • používání intuice a logického myšlení 
  • Petrovi vysněné spolupráce 

O epizodě

V této epizodě Petr Jákl popisuje svoji cestu Hollywoodem. Přesto že pracuje v Americe většinu času tráví v Čechách. Je paradoxem, že při první pracovní návštěvě neuměl skoro anglicky a neměl žádné patřičné vzdělání. Přesto je na vrcholu filmového průmyslu a zvládá několik profesí najednou. 

Petr prozradil na čem novém teď pracuje. Proč je důležité neustále vystupovat ze své komfortní zóny a jak má nastavené ranní rutiny. V rozhovoru se dotýkáme také téma stravování a toho, proč se rozhodl být veganem. Nakonec popsal, jak mu intuice a dání na první dojem pomáhají každý den a proč je podle něj  důležité se vystavovat tomu, co nesnášíme. 

Jak se dá pracovat na 62 filmech zároveň? Jaká ranní rutina to Petrovi pomáhá zvládat? Jaký je rozdíl v práci producenta v Česku a v zahraničí? Jaké jsou dvě hlavní schopnosti, které v práci využívá? A proč je důležité vystupovat z komfortní zóny? 

Zajímavé odkazy a epizody

Partnerem podcastu je

Sunwork – Fotovoltaické elektrárny pro váš dům nebo firmu. I na mém domě je FVE od Sunworku a mají mé doporučení. Mrkněte na web nebo nezávislé recenzní weby a nezapomeňte se přihlásit, že jdete z podcastu Proti Proudu. Dostanete 2 panely, tedy ekvivalent 1 vyrobené MWh zdarma.

Sledujte nás na sociálních sítích

Facebook  Instagram  Youtube 

Vybrané rozhovory