Petr Pouchlý o hrách v životě i podnikání. Jak vyhrát a neposrat se z toho.

Petr Pouchlý o hrách v životě i podnikání. Jak vyhrát a neposrat se z toho.

Petr Pouchlý byl u zrodu svobodné firmy Court of Moravia. Věnuje se gamifikaci, aplikaci herního designu a podnikatelskému poradenství.

Rozhovor můžete jednoduše poslouchat na vašem telefonu v těchto aplikacíchPoslechněte si v aplikaci

V rozhovoru uslyšíte:

  • proč je těžké měnit fungování firmy 
  • o důležitosti příběhů a budování komunit 
  • proč naše firma není a nemá být naší rodinou 
  • jak pracovat se svými limity 
  • o fetišizování různých druhů kvantifikace

O epizodě

Petr Pouchlý alias Jezevec se špatně škatulkuje. Neexistující škatulka často vede k nejasnému a slabému intru, ale k silným a zajímavým rozhovorům. Tento rozhovor se točil kolem tří hlavních témat. Tím prvním je, jak ze svého koníčku udělat svou práci. Druhým je radikální upřímnost, pravda, otevřenost a jejich podoby a následky v našich osobních či profesních životech. Třetím tématem je štěstí, nelpění a osobní odolnost.

Jak tedy Petr proměnil svou zálibu v živobytí? Petr byl donedávna vedoucím svobodné firmy Court of Moravia, kde se věnovali gamifikaci a aplikaci frameworku game designu na různé (profesní) problémy. Uslyšíte, jaké paralely existují mezi životem, byznysem a produkcí her, co jsou mechanismy dynamiky, mechaniky a estetiky a jak vám mohou pomoci přemýšlet v různých perspektivách. S Petrem si povídáme o jeho podnikání, těžkých chvílích a o faktorech, které mu pomohly uspět. Doufám, že vás Petrův příběh inspiruje, pokud sami podnikání zvažujete a nevíte, jak přesně do něj skočit.

Radikální (či jednoduchá denodenní) upřímnost není součástí životů většiny z nás. V podcastu si povídáme o tom, proč je důležité se snažit nelhat, říkat pravdu a to s pokorou a v duchu nenásilní komunikace. Neupřímnost a snaha vyhnout se konfliktům může mít dalekosáhlé a vážné dopady na náš život. V podcastu uslyšíte, jak a hlavně proč začít komunikovat nenásilně a co s možná největší upřímností – a to nejen na úrovni našich osobních životů, ale i na úrovni skupin, firem a státu.

Na konci rozhovoru se hostů rád ptám, na které věci v poslední době změnily názor. Tahle otázka nás dovedla k poslednímu bloku našeho rozhovoru, který byl o štěstí, nelpění na věcech a starání se o dění kolem nás. Kromě toho, že je v tom osobní příběh Petra, tak i některá těžká témata probereme s lehkostí a humorem, který bude prostupovat celým dílem.

Zajímavé odkazy a epizody

Partnerem podcastu je Miton.

Pokud hledáte práci v zajímavých projektech, za kterými Miton stojí. Koukněte na aktuálně vypsané pozice zde.

Sledujte nás na sociálních sítích

Facebook  Instagram  Youtube 

Vybrané rozhovory

Využitím těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací.