Tomáš Slavík

Tomáš Slavík

Tomáš Slavík je elitní MTB biker a momentálně je považován za nejrychlejšího foucrossaře světa. Hned první MTB sezóna v roce 2009 předznamenala Tomášův obrovský potenciál a rok na to už zvedal nad hlavu trofej pro světového šampiona ve fourcrossu. Ten zatím vyhrál čtyřikrát. Do toho se v posledních letech pustil do šílených městských sjezdů City Downhill World Tour (video ukázka) a také závodů v obchodních centrech Downmall Tour. Jak asi tušíte, vyhrává i v nich.

Rozhovor můžete jednoduše poslouchat na vašem telefonu v těchto aplikacíchPoslechněte si v aplikaci

O epizodě

Mimo závodění Tomáše baví stavět fourcrossové tratě a pořádání eventů. V roce 2012 zrealizoval stavbu nejnáročnější 4X tratě ve světové sérii v Jablonci nad Nisou, kde nyní žije. Od roku 2013 na této trati pořádá závod světové série, který nese název JBC 4X Revelations! Loňský rok bylo na akci přes 10000 diváků a více než 100 profesionálů z celého světa. Pro letošek proto Tomáš přidává čistě hudební akci JBC Fest na jablonecké přehradě.

Bavili se jsme se o sportovních začátcích a tom jak se dle Tomáše jeho sport mění. Nahlédneme do tréninkového režimu elitního sportovce a toho jak funguje finanční podpora a vztahy se sponzory v tomto odvětví. Nakonec nakousneme akci JBC 4x Revelation, jak je důležitá psychika v extrémních sportech a proč Tomášovi koukají mladí nadupaní závodníci stále většinou jen na záda.

Zajímavé odkazy a epizody

Partnerem podcastu jste vy. Díky!

Sledujte nás na sociálních sítích

Facebook  Instagram  Youtube