Válečný vyšetřovatel Dzuro: Život je křehký, máme jen teď a tady

Válečný vyšetřovatel Dzuro: Život je křehký, máme jen teď a tady

Vladimír Dzuro je kriminalista a válečný vyšetřovatel Mezinárodního trestního tribunálu pro bývalou Jugoslávii.

Rozhovor můžete jednoduše poslouchat na vašem telefonu v těchto aplikacíchPoslechněte si v aplikaci

V rozhovoru uslyšíte:

  • jaké jsou typy spravedlnosti
  • jak vypadá proces lovu pachatelů
  • co hojí rány zústavší po válce
  • jak “fake-news” zabíjely před internetem

O epizodě

Co je spravedlnost, umí se lidé poučit z historie a jak se hojí rány z války. To jsou otázky, které probereme s kriminalistou a válečným vyšetřovatelem Mezinárodního trestního tribunálu pro bývalou Jugoslávii, Vladimírem Dzuro.

„Když něco neumíte, tak mlčte.” Nebuďte falešně skromní, to je jedna z lekcí, kterou se Vladimír naučil, když začal pracovat v mezinárodním prostředí. Z pozice kriminalisty se stal válečným vyšetřovatelem. Podcast zahájíme důvody, proč to Vladimíra táhlo do války, proč nechtěl nosit „klotové rukávy” a jaké vlastnosti musí mít člověk, jehož pracovní činnost zahrnuje odkrývání a exhumaci masových hrobů. Část úspěchu je v překonání limitů vlastní výchovy, tou pro mnohé Čechy je a pro Vladimíra byla falešná skromnost. A pokud chcete uspět i jinak než jako vyšetřovatel válečných zločinů, tak nemůžete sedět v koutě a doufat, že si vás někdo všimne.

Probereme válku v Jugoslávii a popovídáme si o tom, proč musíme jako společnost mít spravedlnost a co se stane, pokud spravedlnost nedokážeme zajistit. Mluvíme o démonech války, stínech lidské duše a o tom, jak vypadá válečný tribunál a práce vyšetřovatele. Dozvíte se, jestli jsou váleční zločinci snadno rozpoznatelní v davu, jak se napříč zeměmi liší soudy a jak ze sebe setřást traumatizující zážitky z práce.

Názory vyjádřené v tomto rozhovoru jsou pouze názory Vladimira Dzuro a nemusí se shodovat s oficiální politikou Organizace spojených národů, popřípadě Mezinárodního trestního tribunálu pro bývalou Jugoslávii.

Zajímavé odkazy a epizody

Partnery podcastu jsou:

Investown – Platforma umožňující mikro investice do nemovitostí

Dámejídlo – Objednejte si jídlo nejen z restaurací, ale i z obchodů. S promo kódem NAKUPY150 máte slevu 3x 150 Kč na nákup v obchodech

Sledujte nás na sociálních sítích

Facebook  Instagram  Youtube 

Vybrané rozhovory

Využitím těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací.