Z rozpadlého kravína mezi české miliardáře. Zbyněk Frolík a jeho recept na úspěch

Z rozpadlého kravína mezi české miliardáře. Zbyněk Frolík a jeho recept na úspěch

Zbyněk Frolík je zakladatel a jednatel společnosti LINET, která patří k největším výrobcům nemocničních lůžek na světě (zhruba 90 zemí). Za socialismu společně s manželkou podnikal v pěstování a prodeji květin (zejména růží). Následně se stal vedoucím technického odboru v Motolské nemocnici kde měl na starost zhruba 250 zaměstnanců. Tam se zrodil jeho nápad na podnikání.

Podle časopisu Forbes se řadí mezi 50 nejbohatších Čechů. Založil Akademii produktivity a inovací, je autorem a spoluautorem řady patentů a inovačních myšlenek. Finančně podporuje řadu startupů i firmu vyvíjející lék proti alzheimerovi Alzheon.

Rozhovor můžete jednoduše poslouchat na vašem telefonu v těchto aplikacíchPoslechněte si v aplikaci

V rozhovoru uslyšíte:

  • jak v sobě objevit silné stránky 
  • důležitost touhy 
  • jak vést lidi 
  • kdy riskovat 
  • jak se řídí mezinárodní firma 
  • přístup hosta k investicím a penězům celkově 

O epizodě

Tentokrát pozvání do podcastu přijal velmi úspěšný host Zbyněk Frolík. Na začátku rozhovoru mi prozradil, jestli vždy pracoval na úkor volného času a rodiny. Jak je důležité mít vizi a přesvědčit lidi, aby po vás nebo vašem produktu toužili. Pro to, aby byl člověk úspěšný je také dobré najít své silné stránky, které pan Frolík objevil poměrně brzy. Díky testu a SWOT analýze zjistil, že je přirozený vůdce a rozhodl se podnikat. Začátek nebyl tak růžový, museli s partnery podstoupit několik rizik, mimo jiné i zastavit domy. To vše kvůli bankovnímu úvěru, který se ale zatraceně vyplatil. 

Dále host přiblížil, jakou se snaží vést podnikovou kulturu a jak se vlastně s nemocničními lůžky obchoduje. V některých zemích se musí firma přizpůsobit místním zvyklostem. Nakonec pan Frolík prozradil jeho přístup k penězům a investování. Řekl, co plánuje s Linetem dál a přišla řeč také na společenské problémy a snahy o změny ve vzdělávání. 

V tomto díle dostanete odpovědi na tyto otázky:

Jak najít své silné stránky? Proč je v podnikání důležitá touha? Jak vést lidi? Jak se řídí firma světové úrovně? Kde vzešla myšlenka na podnikání s nemocničními lůžky? Jaká jsou úskalí velkého majetku? Kolik mu vynáší investice? Nebo třeba to, jak zvyšovat hodnotu svého majetku. 

Tenhle díl si rozhodně užijete!! 

Zajímavé odkazy a epizody

Partnerem podcastu jsou

Sunwork – Kvalitní fotovoltaické elektrárny pro váš dům nebo firmu, na míru. Pro plnou transparentnost jsem zákazníkem a nemám nic než slova chvály.

Sledujte nás na sociálních sítích

Facebook  Instagram  Youtube 

Vybrané rozhovory