Petr Rokůsek: Beru inspiraci v přírodě. Byznys funguje podobně jako les.

Petr Rokůsek: Beru inspiraci v přírodě. Byznys funguje podobně jako les.

Petr Rokůsek je energetický revolucionář, vizionář a futurista v oblasti energetiky. Petr je také zakladatel firmy Nano Energies, ve které udržitelně obchoduje se zelenou elektřinou.

Rozhovor můžete jednoduše poslouchat na vašem telefonu v těchto aplikacíchPoslechněte si v aplikaci

V rozhovoru uslyšíte:

  • o rozhodování na základě vlastní intuice 
  • proč využívat myšlenkové mapy 
  • jak bude vypadat budoucnost energetiky
  • proč se Petr přestěhoval do Lichtenštejnska
  • o blockchainu a tokenizaci

O epizodě

Podcast odstartujeme povídáním o Petrově začátcích v podnikání. Jak se podnikalo v devadesátkách? A proč jako jednu ze základních kompetencí Petr označuje intuici – schopnost pozorovat a porozumět tomu, co se děje kolem nás.

Povídáme si o tom, jak člověka může ovlivnit pád na úplné dno. Pokud jste fanoušky Tima Ferrisse, tak znáte fear setting, cvičení, ve kterém si vybavíte nejhorší možný scénář a zvážíte, jaký na vás může takový scénář mít reálný dopad. O vhodnosti této strategie si s Petrem povídáme, protože sám si na dno sáhnul. Po úrazu na lyžích, kdy si zlomil bederní obratel zjistil, že se v době, kdy byl v nemocnici, ve firmě odehrál puč s cílem jej z firmy odstranit. Nejen díky takovému dnu se Petr naučil delegovat a uvědomil si, že nechce být neustálým motorem firmy – také si uvědomil, že chce vlastně dělat něco jiného a že ve svém životě potřebuje restart. A tak se bavíme i o tom, jak úspěšně na restart života.

Dozvíte se, jaká je častá past vizionářů, kteří se snaží předvídat budoucnost. Uslyšíte o umanutosti Elona Muska, o „bolesti přítomnosti” a o survivorship biasu. O intuici si budeme v rozhovoru povídat hodně – jak se naučit vlastní intuici rozpoznat a jak ji využívat.

Petr je vizionář v oblasti energetiky, a tak uslyšíte, jaká je její moderní podoba a bude její budoucnost. Mluvíme ale i o tom, jestli má dnes smysl si namontovat na střechu solární panely. Povídat si budeme i o Petrově firmě Nano Energies a o zelené energii.

Rozhovor nebude jen o energetice, dozvíte se také, jak se žije a pracuje v Lichtenštejnsku a proč právě tam Petr odjel – máte se na co těšit.

Zajímavé odkazy a epizody

Partnerem podcastu jsou

eVisions – eVisions Advertising je marketingová agentura poskytující kompletní služby v oblasti internetové reklamy.

ČSOB NaMíru zodpovědně –  ČSOB uvádí na trh „zodpovědné“ varianty smíšených fondů klientům šitých na míru, které zohledňují témata udržitelnosti a vztahu k přírodě a společnosti. Více si můžete poslechnout v jejich podcastu s Martinem Vaškem

Sledujte nás na sociálních sítích

Facebook  Instagram  Youtube 

Vybrané rozhovory