Tomáš Baránek a jeho LIFEHACKY. TO NEJLEPŠÍ ze stovek seberozvojových knih.

Tomáš Baránek a jeho LIFEHACKY. TO NEJLEPŠÍ ze stovek seberozvojových knih.

📚Jestli jste četli někdy knížku o osobním rozvoji, je velmi pravděpodobné, že byla z nakladatelství Jan Melvil Publishing. To v roce 2007 založil se svým kamarádem Tomáš Baránek, který je mimo jiné i spisovatelem a bloggerem. Ve volném čase tvoří stránku Lifehacky.cz a vyvíjí aplikace pro zlepšení produktivity. Hostem Proti proudu byl už jednou, ale kdo jiný by měl vědět víc o žití dobrého života než nakladatel, který přečetl ty nejlepší knížky o osobním rozvoji.

Rozhovor můžete jednoduše poslouchat na vašem telefonu v těchto aplikacíchPoslechněte si v aplikaci

V rozhovoru uslyšíte:

    • trh se seberozvojovými knížkami 
    • lifhacky a gadgety 
    • doplnky stravy a biohacking
    • sabatikl 
    • todo list v aplikaci 

O epizodě

V rozhovoru Tomáš přiblížil to, jak se vede malé nakladatelství a jaké druhy knížek teď nejvíc frčí. Přidal taky tipy na knížky, které by neměly ujít vaší pozornosti. A názorně ukázal několik lifehacků a aplikací, které byste měli zařadit do svého života. Také se svěřil s tím, jaké bylo projít si sabatiklem.

Udělal by to znovu a doporučil ostatním?Jak moc se stres propisuje do našich životů? Díky čemu žít delší život? Fungují doplňky stravy? Co chtít u doktora při vyšetření krve? A jak funguje Tomášova aplikace, která slouží jako vylepšený To do list?

📝Poznámky z četby:

Aplikace Melvil

Obsidian 

Capaticies

👨🏻‍🎓Aplikace na studie:

Consensus

Elicit

👀Gadgety:

Sciencespace

Čelenka Muse

Čtečka knížek BOOX

Kniha Zhluboka se nadechni

 

📱Tipy na aplikace:

Readwise

Newslettery Maco

Aplikace na omezení času na sociálních sítích

Arc prohlížeč

Hey na e-maily

Projektový manažer

Aplikace Šnek přes https://roamresearch.com/ plugin Nautilus

Zajímavé odkazy a epizody

Partnerem podcastu jsou

Jan Melvil Publishing– Jan Melvil Publishing je české brněnské nakladatelství, které založili v roce 2007 Tomáš Baránek a Vít Šebor. Zaměřuje se na vydávání světových bestsellerů v oblastech pracovního a osobního rozvoje, psychologie, managementu a byznysu, zdraví a fitness, a v roce 2020 přibyla i edice věnující se historii.

Posluchači podcastu Proti Proudu mají teď unikátní možnost nakoupit ty nejlepší e-booky a audioknihy z nakladatelství se 30% slevou, stačí zadat kód: PROTIPROUDU. A pospěšte si, sleva platí jen do konce dubna.

 

Sledujte nás na sociálních sítích

Facebook  Instagram  Youtube 

Vybrané rozhovory